درباره مسعود فرازمند، مدیر دوره دوم متوسطه

من مسعود فرازمند هستم. افتخار دارم که مدیر بازنشسته آموزش و پرورش هستم و بنا به علاقه‌ای که به این رشته داشتم رشته مدیریت آموزشی را در دانشگاه انتخاب کردم. سابقه فعالیت در مدارس تیزهوشان، نمونه‌دولتی و غیرانتفاعی را در پرونده‌ام دارم. با دورنمایی که در مدیریت و آموزش، داشتم ارضاء نشدم. برای همین دوره‌های مختلف نظریه انتخاب را گذراندم و پس از طی ۵ دوره، طی ۵ سال، موفق به کسب مدرک گواهینامه تئوری انتخاب از موسسه‌ی مرکز انتخاب شدم. همچنین برای اثربخشی و مدیریت راهبرانه، دوره‌های متعددی گذراندم و در نهایت با شرکت در دوره آموزشی راهبری در ابوظبی، سال 2016، مدرک خود را دریافت کردم.

علاقه‌مندی‌های من

من به دورهمی خانوادگی و همچنین دورهمی‌های همکاران، به دور از محیط کار، بسیار اعتقاد و علاقه دارم. در محیط کار ضمن رعایت ضوابط و سیستم کاری، به روابط عاطفی و دوستانه همکارانم نیز بسیار اعتقاد دارم.

از نگاه شما، دنیا چگونه می‌تواند جای بهتری باشد و شما برای ساختن آن چه می‌کنید

فکر می‌کنم اگر انسان‌ها به فکر، اندیشه، حق و حقوق هم احترام بگذارند و یکدیگر را قضاوت نکنند، اگر انسان‌ها مسئولیت‌پذیر باشند و به تعهدات خود کامل عمل، کنند دنیای خوبی خواهیم داشت.

دوست دارید 5 سال آینده شما کجا باشید؟

دوست دارم بتوانم در امر آموزش و مدرسه‌داری الگویی ارائه کنم که بچه‌ها پس از فارغ‌التحصیلی جامعه پذیر باشند. یعنی ضمن کشف استعدادهای خود و پرورش آنها، مهارت‌های لازم برای رضایت‌مندی اعم از شغل، تحصیلات، زندگی و… موجبات شادمانی خود را فراهم کنند.

وقتی به سن بازنشستگی می‎رسید، دوست دارید دنیا را با چه تغییری به نسل بعد تحویل دهید؟

از خود می‌پرسم، آیا امکان دارد روزی برسد که انسان‌ها صادقانه زندگی و اصالت خود را حفظ کنند؟ قدر زمان را بدانند و به تعهدات خود عمل کنند و هر روزشان بهتر از دیروز باشد؟